Bezdech senny

Bezdech senny
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

bezdech-senny-5Wiele osób jest dotkniętych przykrym schorzeniem, którym jest obturacyjny bezdech senny. Niestety choroba ta jest lekceważona nie tylko przez pacjentów ale i przez lekarzy, mimo że nieleczona może doprowadzić do wielu przykrych konsekwencji.
Bezdech senny to choroba, która charakteryzuje się wielokrotnym i powtarzającym się zatrzymaniem lub ograniczeniem przepływu powietrza przez drogi oddechowe w czasie snu. Jego objawem jest po prostu chrapanie, osoby cierpiące na bezdech senny oprócz chrapania śpią bardzo niespokojnie co uniemożliwia im skuteczny wypoczynek. Do płuc nie dociera odpowiednia ilość powietrza, narzekają więc na skutki niedotlenienia.
Bezdech senny może powodować wiele przyczyn, a najważniejsze z nich to skrzywiona przegroda nosowa, polipy w nosie a nawet niewłaściwa budowa żuchwy czy zbyt wiotkie mięśnie podniebienia. Także niewłaściwa dieta, otyłość czy picie alkoholu lub palenie papierosów również mogą powodować tą przykrą i uciążliwą chorobę, która dotyka coraz więcej osób.

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: blog początkującego elektronika, mezoterapia vivaderm, pantomograf Gliwice, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Stojaki na ulotki - Brooklyn, osb stopfire, internorm okno kf410, kinesiotaping bielsko biała, CPE Gliwice, rodogosz ogrody, highlightersmink

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Portal medyczny

    Powszechnie wiadomo, że internet, dla zdecydowanej większości ludzi, jest najważniejszym źródłem informacji. Szukamy w nim ciekawych przepisów kulinarnych, plotek na temat życia gwiazd, ale także tematów poważniejszych, na przykład dotyczących zdrowia. Przeglądając internet, można znaleźć niejeden portal medyczny. Czytelnicy szukają na nich nie tylko wiadomości na temat przyczyn i objawów choroby, ale także niejednokrotnie sposobów…

    Read more

Kategorie