Bóle kręgosłupa

Bóle kręgosłupa
1 vote, 3.00 avg. rating (67% score)

zdrowie (16)Kręgosłup to filar dźwigający całe ciało i żeby długo dobrze funkcjonował trzeba się z nim odpowiednio obchodzić. Jeśli pojawia się ból jest to informacja o tym, że nie jest traktowany w odpowiedni sposób.
Ból pojawiający się w plecach najczęściej jest oznaką przeciążenia kręgosłupa, nadmiernego napięcia mięśni, które go podtrzymują oraz ścierania się chrząstki, która wyścieła poszczególne kręgi. Prowadzi to do zmian zwyrodnieniowych i to właśnie one ?bolą?.
Ból szyi jest wynikiem nerwobólu korzeni rdzeniowych szyjnych powodujących niekiedy drętwienie ramion, rąk i palców;
Ból w środku pleców jest wynikiem zwyrodnienia w tym miejscu i prowadzi do skrzywień kręgosłupa (skoliozy, kifozy);
Ból krzyża to zwykle także zmiany zwyrodnieniowe lub u kobiet mogą to być przyczyny ginekologiczne;
Bóle w dole pleców to zwykle zwyrodnienia lub tak zwane wypadnięcie dysku.
Dobre traktowanie własnego kręgosłupa to przede wszystkim niedopuszczenie do nadwagi, aktywny tryb życia i dbanie, aby kręgosłup nie był przez długi czas przeciążany?

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: Wiedzopedia, balayage kraków, etykiety inspekcyjne na zamówienie, rozstępy biceps, osb stopfire, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, vetrex-v90-alphaline, kostka fakturowana producent, fluorokrzemian glinu, Fotodepilacja Żary

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Czy implanty są lepsze niż protezy?

    O implantach zębów warto wiedzieć, iż chronią zdrową kość. Pozostawienie pustych przestrzeni w ustach po utracie jednego lub większej ilości zębów może prowadzić do dodatkowych problemów zdrowotnych, takich jak utrata i pogorszenie się niektórych kości szczęki. Gdy kość nie jest używana do podtrzymywania naturalnego zęba, jej stan pogarsza się, traci swoją siłę i jędrność. Implanty…

    Read more

Kategorie