Bóle kręgosłupa

Bóle kręgosłupa
1 vote, 3.00 avg. rating (67% score)

zdrowie (16)Kręgosłup to filar dźwigający całe ciało i żeby długo dobrze funkcjonował trzeba się z nim odpowiednio obchodzić. Jeśli pojawia się ból jest to informacja o tym, że nie jest traktowany w odpowiedni sposób.
Ból pojawiający się w plecach najczęściej jest oznaką przeciążenia kręgosłupa, nadmiernego napięcia mięśni, które go podtrzymują oraz ścierania się chrząstki, która wyścieła poszczególne kręgi. Prowadzi to do zmian zwyrodnieniowych i to właśnie one ?bolą?.
Ból szyi jest wynikiem nerwobólu korzeni rdzeniowych szyjnych powodujących niekiedy drętwienie ramion, rąk i palców;
Ból w środku pleców jest wynikiem zwyrodnienia w tym miejscu i prowadzi do skrzywień kręgosłupa (skoliozy, kifozy);
Ból krzyża to zwykle także zmiany zwyrodnieniowe lub u kobiet mogą to być przyczyny ginekologiczne;
Bóle w dole pleców to zwykle zwyrodnienia lub tak zwane wypadnięcie dysku.
Dobre traktowanie własnego kręgosłupa to przede wszystkim niedopuszczenie do nadwagi, aktywny tryb życia i dbanie, aby kręgosłup nie był przez długi czas przeciążany?

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Program stomatologiczny

    Każdy nowoczesny gabinet stomatologiczny lub przychodnia stomatologiczna powinny korzystać z dedykowanego im oprogramowania stomatologicznego. Tego typu software znacznie ułatwia funkcjonowanie gabinetu. Nowoczesny program stomatologiczny cechuje się tym, że za jego pomocą można kontrolować każdy obszar działalności stomatologa. Oprogramowanie takie zastępuje m.in. fizyczne karty pacjentów. Wystarczy kilka kliknięć i stomatolog ma wgląd w historię leczenia swoich…

    Read more

Kategorie