Choroba wrzodowa

Choroba wrzodowa
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

rehabilitacja (4)Choroba wrzodowa lubi uaktywniać się na jesień. Schorzenie polega na tym, że na błonie śluzowej żołądka lub dwunastnicy powstają nadżerki, których przyczyną zwykle jest bakteria Helicobacter pylori. Choroba wrzodowa objawia się bólami żołądka, wzdęciami, nudnościami, brakiem apetytu?po kuracji antybiotykowej dolegliwości ustępują, ale mają tendencje do nawrotów zwłaszcza w okresie jesiennym. Nawrotom sprzyja życie w stresie, nieregularne źle skomponowane posiłki, które prowadzą do nadmiernego wydzielania w żołądku kwasu solnego, nadużywanie alkoholu i palenie papierosów a także zażywanie niektórych leków przeciwzapalnych. Tendencje do zapadania na chorobę wrzodową można także odziedziczyć.
Powstałe w wyniku choroby nadżerki mogą mieć różna wielkość od ziarnka pieprzu aż po kilkanaście centymetrów. Taka nadżerka może wnikać w błonę bardzo głęboko, ale i niewielkie ranki mogą być przyczyna dolegliwości bólowych. Oprócz bólów pośrodku brzucha, poniżej mostka lub nad pępkiem mogą być także inne objawy (mdłości, zgaga, odbijanie).

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Opieka medyczna

    Wiele ludzi wciąż boi się wizyty u lekarza. Lekarz kojarzy się z bólem, cierpieniem i rożnego rodzaju nieprzyjemnościami. Prawdą jest jednak, że w dzisiejszych czasach opieka medyczna nie musi się nam źle kojarzyć. Lekarze coraz częściej są wysyłani na kursy związane z komunikacją z pacjentem, a zatem komunikacja między pacjentem a lekarzem przybiera inny wymiar….

    Read more

Kategorie