Kompleksowa opieka nad pacjentem

Kompleksowa opieka nad pacjentem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (18)W dawnych czasach, typowy lekarz potrafił wyleczyć zapalenie płuc, wyciąć wyrostek i odebrać poród. Współcześnie, medycyna podzieliła się na wiele bardzo wąskich specjalizacji. Czy jest to korzystne dla pacjenta oraz lekarzy? Warto zastanowić się, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania.

Pozytywnym aspektem z pewnością jest duża wiedza fachowców z danej dziedziny. Lekarz ma szansę na dokładne zgłębienie tematu. Cała medycyna nie jest mu potrzebna, aby leczyć. Jego zalecenia oraz prowadzona terapia z pewnością są na wysokim poziomie.

Jednak medycyna nieholistyczna ma sporo wad. Pacjent często ma kilka chorób, stosuje wiele leków. Nie ma jednej osoby, która całościowo spojrzałaby na chorego i oceniła np. bezpieczeństwo i konieczność stosowania niektórych leków. Bywa tak, że pacjent przyjmuje ich zbyt dużo i skuteczność leczenia jest słaba.

Człowiek powinien być traktowany całościowo. Leczenie jednego narządu, bez względu na resztę ciała nie może skończyć się dobrze. Z drugiej strony, nie można być specjalistą od wszystkiego.

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Współcześnie aparycja ma ogromne znaczenie. Dawniej wydawało się, że to kobiety ciągle starają się ulepszać swoje walory. Dzisiaj również od panów wymaga się dbałości o wygląd zewnętrzny. Na przeciw wymaganiom i wzorcom kreowanym w dzisiejszym świecie wychodzi medycyna estetyczna. Zabiegi, jakie oferuje medycyna estetyczna niewątpliwe mają leczyć nasz wygląd. Jednak coraz częściej wykorzystuje się je…

    Read more

Kategorie