Kompleksowa opieka nad pacjentem

Kompleksowa opieka nad pacjentem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (18)W dawnych czasach, typowy lekarz potrafił wyleczyć zapalenie płuc, wyciąć wyrostek i odebrać poród. Współcześnie, medycyna podzieliła się na wiele bardzo wąskich specjalizacji. Czy jest to korzystne dla pacjenta oraz lekarzy? Warto zastanowić się, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania.

Pozytywnym aspektem z pewnością jest duża wiedza fachowców z danej dziedziny. Lekarz ma szansę na dokładne zgłębienie tematu. Cała medycyna nie jest mu potrzebna, aby leczyć. Jego zalecenia oraz prowadzona terapia z pewnością są na wysokim poziomie.

Jednak medycyna nieholistyczna ma sporo wad. Pacjent często ma kilka chorób, stosuje wiele leków. Nie ma jednej osoby, która całościowo spojrzałaby na chorego i oceniła np. bezpieczeństwo i konieczność stosowania niektórych leków. Bywa tak, że pacjent przyjmuje ich zbyt dużo i skuteczność leczenia jest słaba.

Człowiek powinien być traktowany całościowo. Leczenie jednego narządu, bez względu na resztę ciała nie może skończyć się dobrze. Z drugiej strony, nie można być specjalistą od wszystkiego.

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: ra nails lakier hybrydowy, pantomograf Gliwice, baront schody, szycie firan kędzierzyn, internorm okno kf410, GAP Fakturowy BMW, zeltiq Warszawa, Tynk silikonowy Lakma, usuwanie graffiti toruń, certyfikat flange fitter, Tynk mozaikowy Lakma

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Współcześnie aparycja ma ogromne znaczenie. Dawniej wydawało się, że to kobiety ciągle starają się ulepszać swoje walory. Dzisiaj również od panów wymaga się dbałości o wygląd zewnętrzny. Na przeciw wymaganiom i wzorcom kreowanym w dzisiejszym świecie wychodzi medycyna estetyczna. Zabiegi, jakie oferuje medycyna estetyczna niewątpliwe mają leczyć nasz wygląd. Jednak coraz częściej wykorzystuje się je…

    Read more

Kategorie