Medycyna w trzecim świecie

Medycyna w trzecim świecie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJednym z pozytywnych aspektów rozwoju cywilizacji jest to, że razem z nią rozwija się medycyna. To właśnie dzięki temu stale rośnie długość życia, maleje natomiast śmiertelność niemowląt. Naturalnie na mapie świata nadal znaleźć można kraje, w których dostęp do usług medycznych jest bardzo mizerny. Dotyczy to głównie państw tzw. trzeciego świata, zlokalizowanych w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej, ale zjawisko to możemy zaobserwować również w niektórych regionach Indii i Chin, których z uwagi na rozmiar gospodarki i siłę wpływu na arenie międzynarodowej do państw trzeciego świata zaliczyć nie możemy.

Uważam, że zapewnienie dostępu do osiągnięć współczesnej medycyny powinno być jednym z najważniejszych zadań społeczności międzynarodowej. Dużo robią w tym temacie organizacje pozarządowe, takie jak Lekarze Bez Granic. Dzięki ich działaniom wiele zmieniło się na lepsze, nawet w regionach ogarniętych wojną. Ludzie, którzy nie boją się o własne życie i mają odwagę nieść pomoc tym, którzy potrzebują jej najbardziej, zasługują na najwyższy szacunek.

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Studia medyczne

    Przed maturzystami trudny wybór. Po latach nauki w szkole czeka ich najważniejszy sprawdzian w życiu – wybór ścieżki kariery. Wielu z licealistów nie potrafi powiedzieć co, tak naprawdę chce robić w swoim życiu. Są jednak i tacy, którzy od dawna marzą o tych jednych studiach- medycynie. Medycyna jest uważana za jeden z najtrudniejszych kierunków studiów….

    Read more

Kategorie