Medycyna w trzecim świecie

Medycyna w trzecim świecie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJednym z pozytywnych aspektów rozwoju cywilizacji jest to, że razem z nią rozwija się medycyna. To właśnie dzięki temu stale rośnie długość życia, maleje natomiast śmiertelność niemowląt. Naturalnie na mapie świata nadal znaleźć można kraje, w których dostęp do usług medycznych jest bardzo mizerny. Dotyczy to głównie państw tzw. trzeciego świata, zlokalizowanych w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej, ale zjawisko to możemy zaobserwować również w niektórych regionach Indii i Chin, których z uwagi na rozmiar gospodarki i siłę wpływu na arenie międzynarodowej do państw trzeciego świata zaliczyć nie możemy.

Uważam, że zapewnienie dostępu do osiągnięć współczesnej medycyny powinno być jednym z najważniejszych zadań społeczności międzynarodowej. Dużo robią w tym temacie organizacje pozarządowe, takie jak Lekarze Bez Granic. Dzięki ich działaniom wiele zmieniło się na lepsze, nawet w regionach ogarniętych wojną. Ludzie, którzy nie boją się o własne życie i mają odwagę nieść pomoc tym, którzy potrzebują jej najbardziej, zasługują na najwyższy szacunek.

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Alkoholizm

    Sytuacja gdy u jednego z członków rodziny występują objawy choroby alkoholowej ma wpływ na całe życie rodzinne. Na początku nikt z rodziny nie zauważa problemu nie myśli o szukaniu pomocy z zewnątrz. Później rodzina próbuje rozwiązać problem ograniczając kontakty z otoczeniem, w domu pojawiają się coraz częstsze awantury. W takich sytuacjach cierpią przede wszystkim dzieci,…

    Read more

Kategorie