Psychologia, a medycyna

Psychologia, a medycyna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (20)Na zdrowie, czyli poczucie dobrostanu składa się czynnik fizyczny oraz psychiczny. Medycyna już od dawna wie, że obie sfery mają na siebie ogromny wpływ. Ciało i psychika- jedno nie może istnieć bez drugiego. Gdy jedna strona szwankuje, druga także zaczyna niedomagać. Jakie dowody ma na to współczesna medycyna?

Istnieje wiele przykładów wpływu psychiki na choroby ciała i odwrotnie. Proces zdrowienia np. po zawale jest bardziej skomplikowany i trudniejszy u osób z depresją. Z drugiej strony choroby serca, a także innych układów są częstą przyczyną depresji i zaburzeń lękowych. Podobnie sprawa ma się w przypadku trądziku. Medycyna nie zna jeszcze dokładnych mechanizmów. Jednak wiadomo, że zły stan psychiczny może nasilać trądzik. Z drugiej strony trądzik jest przyczyną pogorszenia stanu psychicznego.

Współczesna medycyna związała się bardzo silnie z psychologią. Już dzisiaj wiemy, że sfera psychiczna nie może zostać zaniedbana przy leczeniu powszechnych chorób. Leczenie zaburzeń ze strony ciała i umysłu powinno przebiegać równolegle.

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: turnabol, Drepo zadaszenia tarasów, lpk110, ra nails lakier hybrydowy, osb stopfire, lpk208, fluorokrzemian glinu, vetrex-v90-alphaline, rodogosz ogrody, szkiełkowanie kraków, highlightersmink

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Zabiegi estetyczne

    Ludzie od dawna dbają o swój wygląd na różnego rodzaju sposoby. Obecnie, bardziej niż kiedyś, przywiązuje się wagę do atrakcyjności, co spowodowane jest pewnym trendem w mediach. Kobiety wiodą w tej sztuce zdecydowanie prym. Jednakże, od niedawna coraz większa wagę do swojego wyglądu przykładają także mężczyźni. Tutaj granica powoli się zaciera. Zarówno mężczyźni oczekują od…

    Read more

Kategorie