Szczepić czy nie szczepić?

Szczepić czy nie szczepić?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (23)Współcześnie szczepienia to dość kontrowersyjny temat. Medycyna ma nie lada orzech do zgryzienia. Wiele przesłanek przemawia za tym, że szczepienia są korzystne. Z drugiej strony prawo rodziców do podejmowania decyzji na temat ich dzieci także powinno być brane pod uwagę.

Swego czasu medycyna wprowadziła spore zamieszanie związane ze szczepieniami. Pewne badanie wykazało, że mogą one zwiększać ryzyko autyzmu. Obecnie wiemy, że nie jest to prawda. Z drugiej strony, taki pogląd zagościł na trwałe w głowach wielu rodziców. Z tego powodu medycyna została wystawiona na ciężką próbę. Jak przekonać rodziców do szczepień?

Dzisiaj nieco zapominamy o tym, jak ciężko mogą przebiegać niektóre choroby zakaźne. Krztusiec, błonica- tych chorób nie można porównywać do zwykłego kataru. Są to poważne jednostki chorobowe, które mogą powodować wiele powikłań. Już dzisiaj medycyna przypomina na także o osobach z osłabioną odpornością. W tej sytuacji nawet lekka infekcja może okazać się śmiertelna w konsekwencjach.

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Odchudzanie dla miłośników herbat

    Dla miłośników herbat nie ma potrzeby wymieniania ogromnej ilości zalet, jaką daje picie ziół w różnych wariantach oraz kombinacjach. Wiele osób odchudzających się stosuje różne herbatki odchudzające, na przykład Slim Herbal System, która zakłada system działania w kilku etapach, stąd też stosowane są różne rodzaje mieszanek ziół związane z konkretnym etapem, w ramach którego są…

    Read more

Kategorie