Szczepić czy nie szczepić?

Szczepić czy nie szczepić?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (23)Współcześnie szczepienia to dość kontrowersyjny temat. Medycyna ma nie lada orzech do zgryzienia. Wiele przesłanek przemawia za tym, że szczepienia są korzystne. Z drugiej strony prawo rodziców do podejmowania decyzji na temat ich dzieci także powinno być brane pod uwagę.

Swego czasu medycyna wprowadziła spore zamieszanie związane ze szczepieniami. Pewne badanie wykazało, że mogą one zwiększać ryzyko autyzmu. Obecnie wiemy, że nie jest to prawda. Z drugiej strony, taki pogląd zagościł na trwałe w głowach wielu rodziców. Z tego powodu medycyna została wystawiona na ciężką próbę. Jak przekonać rodziców do szczepień?

Dzisiaj nieco zapominamy o tym, jak ciężko mogą przebiegać niektóre choroby zakaźne. Krztusiec, błonica- tych chorób nie można porównywać do zwykłego kataru. Są to poważne jednostki chorobowe, które mogą powodować wiele powikłań. Już dzisiaj medycyna przypomina na także o osobach z osłabioną odpornością. W tej sytuacji nawet lekka infekcja może okazać się śmiertelna w konsekwencjach.

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: fluorokrzemian glinu, blog początkującego elektronika, biceps 34cm, endoskop laryngologiczny sinutronic, baront schody, żwir siany ostrów, balayage fryzjer kraków, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, Minikoparka Gorlice, Tynk mozaikowy Lakma, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Zdrowie na wagę złota

    „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Ten cytat z Jana Kochanowskiego przypomina nam się zawsze, gdy z naszym zdrowiem zaczyna być nie najlepiej. Nic to, jeśli łapiemy przeziębienie. To można jeszcze zwalczyć samemu. Gorzej gdy to już poważna grypa. Wtedy musi nam pomóc medycyna. To jeszcze taka prosta, najprostsza medycyna….

    Read more

Kategorie