Zawody medyczne – predyspozycje

Zawody medyczne – predyspozycje
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (24)Praca z ludźmi, duży stres, ogromna odpowiedzialność- tego można spodziewać się pracując w szpitalu bądź innych jednostkach opieki zdrowotnej. Z pojęciem medycyna zwykle kojarzy nam się zawód lekarza. Jakie jeszcze inne specjalności obejmuje ta nazwa?

Medycyna- oprócz lekarzy opiekę nad chorym sprawują także pielęgniarki, ratownicy, fizjoterapeuci, farmaceuci, elektroradiolodzy oraz wiele innych specjalności. Leczenie pacjenta wymaga zaangażowania całego zespołu. Aby system był sprawny, duża grupa osób musi wykonywać określone obowiązki. Medycyna to trudny kawałek chleba. Nie każdy sprawdzi się w tej dziedzinie. Bardzo ważne cechy, potrzebne w tej pracy, to: komunikatywność, odpowiedzialność, duża odporność na stres, empatia.

Praca z pacjentami może być problematyczna. Różne osoby odwiedzają przychodnie, nie zawsze są one pozytywnie nastawione. Medycyna i wszystkie zawody z nią związane są bardzo narażone w wypalenie zawodowe. Nic dziwnego, czasami nawet mimo największych starań zdarzają się niepowodzenia.

Podobne wpisy o zdrowiu i medycynie:

about author

admin

related articles

Kontakt:

Emailpawel61[malpa]wp.pl
Tel087 356 93 89
Fax087 356 93 90
MiastoWrocław

Zobacz także:

Podobne wpisy:

  • Kriolipoliza czy kriopoliza?

    Mylenie nazw zabiegów kosmetycznych jest bardzo częste wśród pacjentów. O ile przy takich terminach jak dermabrazja czy mezoterapia nie ma to większego znaczenia, bo specjalista i tak rozumie o czym mówi klient, o tyle w takich przypadkach jak kriolipoliza jest to bardzo ważne. Skąd wzięła się poprawna nazwa i dlaczego nie można zastąpić jej słowem…

    Read more

Kategorie